Program partnerski Muzeum Stanisława Fischera

Lekcja muzealna w muzeum im. stanisława fischera w bochni

W bocheńskim muzeum zgromadzono liczną kolekcję dawnej rzeźby, malarstwa ludowego, zwyczaje i obrzędy regionu bocheńskiego, kultury pozaeuropejskie (Afryka, Ameryka Pd., Azja), archeologię regionu, dzieje Bochni ze szczególnym uwzględnieniem Kopalni Soli, pamiątek cechowych, powstań narodowych, historii miejscowego szkolnictwa, tradycji piśmiennictwa i drukarstwa bocheńskiego. Prezentuje także judaika oraz galerię malarstwa polskiego XIX – XX w., ( m in. T. Axentowicz, O. Boznańska, J. Fałat, A. Karpiński, J. Malczewski, T. Makowski, J. Stanisławski, W. Tetmajer, K. Tichy,  L. Wyczółkowski), jak i  malarstwa bocheńskiego XIX – XX w.  Prowadzone w muzeum  lekcje muzealne zapoznają najmłodszych odbiorców kultury z ideą i historią muzeum, pojęciami obiektu i ekspozycji muzealnymi. Zwiedzanie połączone zostało z zabawą i aktywnym zaangażowaniem  dzieci w werbalne i graficzne definiowanie i opisywanie muzeum.  Tematyka lekcji obejmuje również historię miasta i kopalni, podstawowe pojęcia z zakresu malarstwa, etymologii imion, zwyczajów świątecznych (wielkanocnych i bożonarodzeniowych).  Orientacyjny czas lekcji wynosi od  90 do 120 minut (możliwe jest jej skrócenie po wcześniejszym uzgodnieniu).

lekcja przyrodnicza w muzeum motyli arthropoda w bochni

Zabierz swoich uczniów na motyli pokaz mody. W Muzeum Arthropoda będą mogli na własne oczy przekonać się, za kogo najchętniej „przebierają” się owady i co dzięki temu zyskują?

Zaciekaw ich przyrodniczymi rekordami – uczniowie będą mieli okazję podziwiać największego motyla na Ziemi czy takiego, który żyje zaledwie jeden dzień.

Zobacz ponad 6 i pół tysiąca okazów motyli dziennych i nocnych z każdego kontynentu i odkryj bioróżnorodność świata.

Zachwyć się barwnym światem owadów, poznaj ich zaskakujące tajemnice… i sprawdź z bliska, z czego zbudowane są skrzydła motyli.

Wariant I: Lekcja muzealna + lekcja przyrodnicza: 31 zł/os

Wariant II: lekcja muzealna + lekcja  przyrodnicza + pamiątka (kolorowy magnes do wyboru:  39 zł /1 os

Konieczna rezerwacja u obojga partnerów

Muzeum Motyli Arthropoda