Program partnerski Kopalnia Soli

Zwiedzanie Kopalni Soli Bochnia

Odwiedzający Kopalnię Soli Bochnia goście poznają najstarsze i najpiękniejsze wyrobiska.Trasę stanowi sieć komór i korytarzy o unikatowych kształtach i budowie geologicznej. Swoistą atrakcją trasy turystycznej są komory z zamontowanymi kieratami transportowymi, Stajnia Mysiur, oraz Kaplica Świętej Kingi. Turyści pokonują trasę pieszo, część trasy mogą pokonać kolejką lub przepłynąć łodzią.

Wycieczka po kopalni ma charakter podróży w czasie, rozpoczynającej się w czasach Bolesława Wstydliwego i księżnej Kingi. Przewodnikom w opowiadaniu o historii kopalni pomagają polscy królowie, żupnicy genueńscy, a także duch Cystersa – mnicha z którego zakonem wiąże się powstanie kopalni w Bochni.

Lekcja przyrodnicza w Muzeum Motyli Arthropoda

Zabierz swoich uczniów na motyli pokaz mody. W Muzeum Arthropoda będą mogli na własne oczy przekonać się, za kogo najchętniej „przebierają” się owady i co dzięki temu zyskują?

Zaciekaw ich przyrodniczymi rekordami – uczniowie będą mieli okazję podziwiać największego motyla na Ziemi czy takiego, który żyje zaledwie jeden dzień.

Zobacz ponad 6 i pół tysiąca okazów motyli dziennych i nocnych z każdego kontynentu i odkryj bioróżnorodność świata.

Zachwyć się barwnym światem owadów, poznaj ich zaskakujące tajemnice… i sprawdź z bliska, z czego zbudowane są skrzydła motyli.

Trasa multimedialna w Kopalni Soli Bochnia
+ Lekcja przyrodnicza w Muzeum Motyli Arthropoda

Cena pakietu: 60 zł/os.

Konieczna rezerwacja u obojga partnerów:

Możliwość rezerwacji zajęć przyrodniczych również na godzinę 9:00 i 10:00

Muzeum Motyli Arthropoda: 

tel: 502-494-622

muzeumbochnia@gmail.com

Kopalnia Soli Bochnia: 

tel. +48 14 692 67 52,  +48 14 692 67 54

biuro@kopalnia-bochnia.pl